Focus 730 to bezpieczny, łatwy w obsłudze i niezawodny jacht przeznaczony zarówno do regat turystycznych jak i żeglugi rodzinnej dla 5 osób.

Dzięki podniesieniu wolnej burty, niewielkiemu backdeckowi i łukowato wygiętej nadbudówce uzyskano wysokość pozwalającą swobodnie oprzeć się o burtę bez obaw o uderzenie głową o półpokład. Nie ucierpiała na tym bryła kadłuba i pokładu, której konstruktor Jerzy Pieśniewski nadał dynamiczny, harmonijny design.

Wnętrze Focusa 730 jest idealnie dopasowane, a ciepłe i jasne kolory tapicerki sprzyjają dobremu samopoczuciu. Dostęp światła możliwy jest dzięki dużym wklejanym oknom na ścianach nadbudówki. Znaczny dostęp światła zapewnia również suwklapa oraz sztorcklapa wykonane z półprzezroczystych materiałów (pleksi, poliwęglan). Uwypuklona nadbudówka zapewnia dużą wysokość nawet w okolicy koi dziobowej.

Jacht może być zabudowany w wersji dla 4-6 osób. Ukształtowanie kambuza zapewnia swobodę w wykonywaniu prac kuchennych. Po przeciwnej stronie kambuza umiejscowiono kabinę sanitarną. Focus 730 to duża przestrzeń dzięki inteligentnemu zagospodarowaniu wnętrza. Obszerny kokpit o długości 2,20m bez trudu pomieści 6 osobową załogę.

Liczne powierzchnie przeciwpoślizgowe i stoprelingi zapewniają podparcie dla stóp w każdych warunkach żeglugi. Wszystkie szoty, fały i pozostałe regulacje sprowadzone są do kokpitu. Kładzenie masztu umożliwia bramka połączona talią ze sztagownikiem. Zejście na keję ułatwia trap dziobowy

Niewielka waga jachtu oraz szerokość (2,5 m) umożliwiają jego łatwy transport. Poza wieloma niewątpliwymi zaletami Focus 730 posiada przede wszystkim duszę i żeglarskie zacięcie. Jacht produkowany jest wersji z mieczem obrotowym i szybrowym

Dane techniczne

długość całkowita7,35 m
długość w KLW6,93 m
szerokość2,50 m
zanurzenie minimalne0,30 m
zanurzenie całkowite1,35 m
ciężar transportowy1500 kg
balast wewnętrzny350 kg / 250 kg

waga miecza100 kg / 200 kg
wysokość masztu9 m
grot16 m²/16,5 m²
fok9 m²/ 10,5 m²
ilość osób5-6
kategoria CEC

Galeria

Kontakt

Sobusiak Yacht Yard
Al. Piłsudskiego 141
92–318 Łódź

e-mail: sobusiak@yacht-focus.pl
tel. 509 866 987

Nowe pole

POLITYKA PRYWATNOŚCI