Focus 750 to nowoczesny daysailer do zabawy na wodzie dla tych, którzy łatwe i bezstresowe żeglowanie w każdych warunkach wietrznych cenią sobie bardziej niż wysokość stania w kabinie.

Speed, comfort,
pleasure

Jachty nasze zostały zaprojektowane tak, by dostarczać ogromnych emocji zarówno w trakcie pływania fast&fun jak i podczas żeglowania dla przyjemności z przyjaciółmi czy rodziną. Jesteśmy przekonani, że żeglowanie na naszych jachtach będzie prawdziwą satysfakcją.

Pływanie rodzinne dla 2-4 osób

Focus 750 to idealnie zrównoważony, a co za tym idzie łatwy w żeglowaniu jacht dla rodziny z dwójką dzieci lub nieco starszych ale nadal aktywnych żeglarzy. W żeglowaniu przybrzeżnym pełna załoga to 4 osoby, ale na jachcie tym można żeglować nawet jednoosobowo. Pod pokładem wygodnie mogą przenocować 4 osoby.

Regaty lub żeglowanie Fast & Fun

Nie potrzebujesz zmieniać jachtu chcąc być szybszym od sąsiada. Na Focusie 750 możesz z powodzeniem wystartować w regatach klubowych. Jacht można opcjonalnie wyposażyć w pakiet sportowy z wysuwanym bukszprytem i genakerem lub Code 0. Focus 750 może być także skonfigurowany do startu w regatach wg formuły PPJK lub ORC.

Żeglowanie weekendowe

Focus 750 z opcjonalnym pakietem familijnym oferuje wszystko co niezbędne do przyjemnego wypoczynku w przedłużony weekend. Jacht można trzymać na przyczepie przy domu a w weekend bezproblemowo zwodować. Niewielka waga i szerokość „drogowa” 2,5 m pozwala na łatwy transport. Łatwy do otaklowania maszt w połączeniu z systemem podnoszenia go umożliwiają rozpoczęcie żeglowania nawet w 45 min po zwodowaniu.

Jacht przyjazny dla żeglarza

Jacht ten jest bardzo łatwy w obsłudze, zarówno na wodzie jak i podczas logistyki (transport, taklowanie, wodowanie). Podnoszony kil ułatwia eksplorowanie płytkich wód. Doskonałe zrównoważenie żaglowe, kadłub z kantem czyni tą jednostkę wyjątkowo przyjazna dla każdego żeglarza.

Design, performance,
balans

Przyciągający wzrok design Focusa 750 to rezultat współpracy teamu stoczniowego z projektantką Klaudią Meisel. Wynikiem tej współpracy jest doskonały balans pomiędzy dobrą ergonomią a wyjątkową linią projektową pokładu docenianą szczególnie przez kobiety.

Nowoczesny design

Focus 750 został stworzony z myślą o armatorach, którzy szukają czegoś wyjątkowego. Nowoczesny design pokładu, kadłub ze stopniowo zanikającym kantem przekłada się na jego niepowtarzalny i oryginalny styl. Wpuszczony w nadbudówkę luk pokładowy, chowane knagi, niskie przetłoczenia pod osprzęt, płaska osłona lin i suwklapy, tworzą spójną i nowoczesną sylwetkę jachtu.

Łatwe wodowanie

Do zwodowania focusa 750 nie jest potrzebny dźwig. Jacht stawiamy na wodzie bezpośrednio z wózka. Podnoszony kil i system kładzenia masztu czyni cię całkowicie niezależnym.

Miecz szybrowy lub stały kil

Podnoszony kil umożliwia wpływanie na wody i dochodzenie do brzegów dostępnych tylko dla małych jachtów otwartopokładowych. Focusa można zamówić w jednej z 3 wersji: z ciężkim mieczem szybrowym (kat. C) z podnoszonym kilem z bulbem lub z kilem stałym (kat.B)

Wygodne wnętrze

Jacht wyposażono w dwie, pojedyncze koje w mesie oraz dwuosobową koje na dziobie. Taka konfiguracja zapewnia wygodne spanie dla 4 osób. Jasne kolory tapicerki w połączeniu z naturalnym drewnem dodatkowo wpływają na przestronność wnętrza. W pakiecie familijnym jacht może być wyposażony w kabinę sanitarną i kambuz. Każdy armator Focusa 750 ma do dyspozycji wyposażenie opcjonalne pozwalające stworzyć jacht zorientowany bardziej na regaty lub żeglowanie rodzinne.

Technologia

Już na etapie budowy modeli dla zachowania doskonałej symetrii i kształtu wykorzystywano frezowanie CNC. Burty jachtu do poziomu linii wodnej wykonane są jako konstrukcja przekładkowa. Standardowo do produkcji laminatów zastosowano tkaniny szklane typu multiaxial. Polepsza to znacząco wytrzymałość laminatów, redukując jednocześnie ich masę. Dla idealnie gładkich i błyszczących laminatów po warstwie żelkotów zastosowano dodatkową powłokę barierową.

Duży kokpit

Duży, otwarty kokpit wyraźnie podzielono szyną talii grota na część dla sternika i załogi.

Dane techniczne

długość całkowita7,50 m
długość w KLW7,30 m
szerokość2,50 m
zanurzenie minimalne0,28 m
zanurzenie całkowite1,5 m
ciężar transportowy1500 kg
miecz szybrowy300 kg
balast wewnętrzny200 kg
wysokość masztu9 m
grot20 m2
fok11,5 m2
genaker40m2
ilość koi4
kategoria CEC/B

długość całkowita7,50 m
długość w KLW7,30 m
szerokość2,50 m
zanurzenie minimalne0,48 m
zanurzenie całkowite1,5 m
ciężar transportowy1300 kg
miecz szybrowy350 kg
balast wewnętrzny150 kg
wysokość masztu9,5 m
grot22 m2
fok12 m2
genaker48m2
ilość koi4
kategoria CEC/B

Galeria

Kontakt

Sobusiak Yacht Yard
Al. Piłsudskiego 141
92–318 Łódź

e-mail: sobusiak@yacht-focus.pl
tel. 509 866 987

Nowe pole

POLITYKA PRYWATNOŚCI