Focus 30 to połączenie nowoczesnego designu, ergonomicznych rozwiązań i wystudiowanej bryły kadłuba.

Speed, comfort,
pleasure

Jachty nasze zostały zaprojektowane tak, by dostarczać ogromnych emocji zarówno w trakcie pływania na regatach jak i podczas żeglowania dla przyjemności z przyjaciółmi czy rodziną. Jesteśmy przekonani, że żeglowanie na naszych jachtach będzie prawdziwą satysfakcją.

Focus 30 wersja mieczowa

Nasz najnowszy jacht Focus 30 powstał w wyniku współpracy doświadczonych i najlepszych w swoim fachu konstruktorów Jerzego Pieśniewskiego, Jacka Daszkiewicza i mojej skromnej osoby. Projektem kadłuba i takielunku zajął się dr.inż. Jerzy Pieśniewski. Znany już z linii mniejszego Focusa 750 kadłub wyposażono dodatkowo w ujemną dziobnicę co nie tylko nadaje jednostce dynamicznego charakteru ale także wydłuża linię wodną. Za design oraz ergonomię pokładu odpowiedzialny był Jacek Daszkiewicz. Wiele jego rozwiązań przetestowanych i sprawdzonych na jachtach czarterowych znalazło się także na Focusie 30.

Przy budowie jachtu zastosowano nowoczesne materiały i technologie. Wszystkie elementy modeli do budowy form zostały wykonane przez frezarkę CNC. Na burtach do poziomu linii wodnej zastosowano przekładkę oblaminowaną tkaninami wielokierunkowymi typu biaxial. Wszystkie te zabiegi pozwoliły na redukcję masy a jednocześnie zwiększyły wielokrotnie sztywność laminatów. Do wyboru armatora są trzy wersje miecza

Focus 30 jest jachtem bardzo wygodnym i przestronnym. W porcie duży kokpit pomieści swobodnie nawet ośmioosobową załogę. Szerokie półpokłady pozwalają na łatwą komunikację pomiędzy dziobem a kokpitem. Jacht wyposażony jest w markowy osprzęt firmy Lewmar i Ronstan.

Podstawowe ożaglowanie jachtu to lekko rozbudowany grot o powierzchni 25m2 oraz fok na sztywnym sztagu o powierzchni 17m2. Opcjonalnie jacht może posiadać foka samolhalsującego. W przestronnym wnętrzu znajduje się sześć pełnowymiarowych koi, oddzielny duży kambuz na lewej burcie oraz przedział sanitarny. Ponadto jacht wyposażono w liczne schowki i bakisty na rzeczy osobiste załogi.

Opcjonalnie jacht może być wyposażony w dwa koła sterowe. W tej opcji na rufie znajduje się wygodna platforma kąpielowa ułatwiająca zejście do wody.

Miecz szybrowy i jarzmo szybrowe z rumplem

Miecz obrotowy i dwa koła sterowe z obrotową płetwą

Miecz szybrowy z bulbem i dwa koła sterowe z obrotową płetwą

Focus 30 wersja ze stałym kilem

Jacht w wersji ze stałym kilem przeznaczony jest do pływania po wodach morskich (kategoria projektowa B) oraz po głębokich jeziorach gdzie nie ma problemu z zanurzeniem. Głębinowa płetwa sterowa i czysta pawęż umożliwia montaż wygodnej, otwieranej na postoju platformy kąpielowej. Zastosowanie układu dwóch kół sterowych i talii grota na szynie ułatwia komunikację środkiem kokpitu. Wyświetlacze wszystkich instrumentów nawigacyjnych zainstalowano na kolumnach sterowych tuż przy sterniku. Usytuowanie kabestanów szotowych blisko pozycji sternika umożliwia praktycznie jednoosobową obsługę.

Focus 30 to zwrotny i łatwy w obsłudze jacht pozwalający poczuć prawdziwą przyjemność żeglowania. Jeżeli szukasz jachtu z wygodnym wnętrzem a jednocześnie szybkiego i łatwego w manewrowaniu, to taką jednostką jest właśnie nowy Focus 30.

Stały kil i dwa koła sterowe

Wnętrze

Focus 30 to przestronny i wygodny cruiser. Jacht wyposażony jest w przestronną kabinę rufową i kabinę dziobową co pozwala na swobodne pływanie 6-8 osobom.

układ
wnętrza

układ
wnętrza

układ
wnętrza

Design, performance,
balans

Przyciągający wzrok design Focusa 30 to rezultat współpracy teamu stoczniowego z konstruktorami Jerzym Pieśniewskim i Jackiem Daszkiewiczem. Wynikiem tej współpracy jest doskonały balans pomiędzy dobrą ergonomią a wyjątkową linią projektową.

Nowoczesny design

Focus 30 został stworzony z myślą o armatorach, którzy szukają czegoś wyjątkowego. Nowoczesny design pokładu, kadłub ze stopniowo zanikającym kantem przekłada się na jego niepowtarzalny i oryginalny styl. Wpuszczone w nadbudówkę luki pokładowe, chowane knagi, niskie przetłoczenia pod osprzęt, płaska osłona lin i suwklapy, tworzą spójną i nowoczesną sylwetkę.

Wygodne wnętrze

Jacht wyposażono w dwie, pojedyncze koje w mesie, dwuosobową koje na dziobie i podwójną koję w kabinie rufowej. Taka konfiguracja zapewnia wygodne spanie dla 6 osób. Jasne kolory tapicerki w połączeniu z naturalnym drewnem dodatkowo wpływają na przestronność wnętrza. Każdy armator Focusa 30 ma do dyspozycji bogate wyposażenie opcjonalne pozwalające stworzyć jacht w pełni odpowiadający potrzebom przyszłego armatora.

Technologia

Już na etapie budowy modeli dla zachowania doskonałej symetrii i kształtu wykorzystywano frezowanie CNC. Burty jachtu do poziomu linii wodnej wykonane są jako konstrukcja przekładkowa. Standardowo do produkcji laminatów zastosowano tkaniny szklane typu multiaxial. Polepsza to znacząco wytrzymałość laminatów, redukując jednocześnie ich masę. Dla idealnie gładkich i błyszczących laminatów po warstwie żelkotów zastosowano dodatkową powłokę barierową.

Dane techniczne i wyposażenie

Zachęcamy do zapoznania się z naszą dokoumentacją techniczną.

hull length9.00 m / 30’ ft
lenght at waterline8.80 m
beam max.2.99 m
hull min. draft0.40 m (lifting keel)
draft max.1.70 m
light displacement3200 kg
ballast900 kg
water capacity110 l
fuel capacity45 l
engine14 HP (inboard)
air draft13 m
mainsail25 m2
jib17 m2 (14.7 m2 – self tacking)
gennaker70 m2
code 042 m2
boat design category ceB6/C8

Kontakt

Sobusiak Yacht Yard
Al. Piłsudskiego 141
92–318 Łódź

e-mail: sobusiak@yacht-focus.pl
tel. 509 866 987

Nowe pole

POLITYKA PRYWATNOŚCI